برنامه های فرهنگی و مناسبتی بیمارستان(1403)
  • 1402/11/07 - 09:23
  • - تعداد بازدید: 369
  • - تعداد بازدید کنندگان: 355
  • زمان مطالعه: 4 دقیقه
در حاشیه بازدید جامع عملکردی بیمارستان هاشمی نژاد :

افزایش بیش از دوبرابری درآمد بیمارستان هاشمی نژاد در 9 ماه گذشته / اجرایی شدن تکنولوژی تبدیل ویس به متن در گزارش نویسی پرستاری برای اولین بار

بازدید جامع عملکردی از بیمارستان هاشمی نژاد با حضور دکتر علی مشکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران مدیران حوزه ریاست برگزار شد. هدف از این بازدید ها بررسی چالش های بیمارستان ها و ارائه راهکار برای حل آن است.

322987.mp3 افزایش بیش از دوبرابری درآمد بیمارستان هاشمی نژاد در 9 ماه گذشته / اجرایی شدن تکنولوژی تبدیل ویس به متن در گزارش نویسی پرستاری برای اولین بار

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ، بازدید جامع عملکردی از بیمارستان هاشمی نژاد با حضور دکتر علی مشکی معاون درمان دانشگاه ، دکتر فاطمه رضوان مدیر بازرسی و ارزیابی عملکرد و مدیران حوزه درمان برگزار شد.

در این بازدید مشکی درباره جمعیت تحت پوشش درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیح داد و گفت : در حال حاضر 5 و نیم میلیون جمعیت تهران و حومه به طور ثابت و 9 میلیون نفر هم جمعیت در گردش تحت پوشش درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران است و این آمار در مقایسه با دیگر دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور بیشترین آمار محسوب می شود ولی متاسفانه از نظر تعداد نیروهای انسانی ، تجهیزات و اعتبارات مالی یکی مانده به آخر هستیم. با این وجود ما با تلاش کارکنان خود موفق شده ایم جز دانشگاه های ممتاز و طراز اول کشورمان باشیم.

 

مشکی اذعان کرد: بیمارستان هاشمی نژاد بیمارستانی تک تخصصی و نمونه است و در زمینه کلیه و مجاری ادراری سرآمد می باشد. بیمارستان هاشمی نژاد یک بیمارستان آموزشی درمانی است ، بحث آموزش و درمان از هم جدا نیست .دانشجویان امروز در آینده وارد سیستم درمان خواهند شد با توجه به افزایش ورودی دانشجویان در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تصمیم گرفته ایم به مرور با فرآهم سازی امکانات کلیه بیمارستان های تحت پوشش خود را به بیمارستان های آموزشی تبدیل کنیم .  

 

مشکی درباره کمبود نیروی پرستاری گفت : کمبود نیروی پرستاری کمبود کشوری است. ما در تلاش هستیم با ایجاد بحث های انگیزشی رضایتمندی آنان را بالا ببریم. در افتتاح بیمارستان امام خمینی شهریار بحث فوق العاده خاص پرستاری با رییس جمهور مطرح شد و ایشان برای اجرایی شدن آن دستوراتی را به وزیر بهداشت ابلاغ کردند که در حال حاضر در مرحله اجرایی شدن است.

 

معاون درمان استفاده از دانش های نوین و هوش مصنوعی در کارهای درمانی را بسیار اثر بخش دانست و از پایلوت قرار گرفتن بیمارستان هاشمی نژاد برای آزمایش سیستم صوت به متن در تسهیل گزارش نویسی پرستاری ابراز رضایت کرد.

وی از تلاش برای پیاده سازی  استفاده از روبو نرس (استفاده از ربات ها در بعضی از کارهای پرستاری) خبر داد و گفت : در حال حاضر یکی از شرکت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال آزمایش روی این طرح است و با پیاده سازی آن به پرستاران کمک بسیاری خواهد شد.با صرفه جویی در وقت، پرستاران وقت بیشتری برای انجام کارهای تخصصی خواهند داشت.

 

مشکی تصریح کرد: در بحث تامین تجهیزات پزشکی مراکز درمانی از حمایت های دکتر سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت قدردانی می کنیم. با موافقت ایشان و پیگیری های مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه ، ارتباط خوبی با واحد های تجهیزات پزشکی بیمارستان ها برقرارشد .کمبود های اولیه مراکز درمانی مشخص شده و  قرارداد تامین این تجهیزات با هیات امنای ارزی اجرایی شد و اقلام در حال تحویل به بیمارستان ها است. همچنین تامین تجهیزات سرمایه ای سنگین مانند پت سی تی و گامانایف از محل وام بانک جهانی ICERP3 در حال پیگیری است.

 

مشکی درباره حمایت از پزشکان 2k گفت : برای ترغیب پزشکان 2k سقف کارانه آنها حذف شده  در بحث های مالیاتی آنان تغییراتی اعمال شده است و این امر باعث ترغیب به حضور این پزشکان در مراکز درمانی دولتی ما شده است . نگهداشت این پزشکان در درمان و آموزش نقش بزرگی را ایفا خواهد کرد.

 

درآمدزایی از طریق جذب بیماران بین الملل و همچنین بازگشایی بخش های VIP از دیگر مواردی بود که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران به آن تاکید داشت . وی به تشکیل یک هولدینگ مشترک در ساماندهی بیماران توریسم خبر داد و گفت: به زودی با تشکیل هولدینگ مشترک زیر نظر معاونت درمان ، بیماران با رعایت عدالت به بیمارستان ها ارجاع می شوند و تمامی بیمارستان ها از سود حاصل از آن منتفع خواهند شد.

 

توجه به بحث اقتصاد سلامت و همکاری با دانشکده مدیریت در این باره آخرین موضوعی بود که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی به آن پرداخت وی خاطر نشان کرد : دانش آموختگان رشته اقتصاد سلامت دانشکده مدیریت دانشگاه علوم پزشکی ایران از سرآمدان این رشته در کشور هستند. ما باید بتوانیم مدیران مسلط بر حوزه اقتصاد سلامت تربیت کنیم این امر به بیمارستان ها کمک خواهد کرد که با استفاده از راهکارهای علمی برای حل مشکلات اقتصادی بیمارستان ها اقدام شود.

 

سپس دکتر سیدمرتضی باقری رییس بیمارستان هاشمی نژاد و مهتاج هاشمی مدیر بیمارستان گزارشی از وضعیت و اقدامات انجام شده ارائه کردند.

 

هاشمی از افزایش تخت های بیمارستان از  176 تخت به 190 خبر داد وی همچنین گفت : به زودی 2 اتاق عمل ویژه در طبقه منفی یک بیمارستان افتتاح خواهد شد که به طور تخصصی برای جراحی عروق و نفرولوژی تخصیص داده می شود.

 

مدیر بیمارستان هاشمی نژاد به افزایش 76 درصدی درآمد در 9 ماه گذشت اشاره کرد.وی اذعان داشت : با وجود افزایش 35 درصدی تعرفه ما موفق به افزایش 76 درصدی درآمد در 9 ماه گذشته شدیم و  این درآمدزایی با همت و همکاری تمامی کارکنان محقق شد .تشویق پرسنل و آموزش های مالی درباره طرق کاهش هزینه ها و افزایش سود به آنها علت مهم این افزایش درآمد است. هر پرسنلی در هاشمی نژاد بیشتر زحمت بکشد بیشتر دیده خواهد شد و ترفیع می گیرد.

 

وی از معاون درمان خواست برای تعویض تجهیزات آنژیوگرافی و سونوگرافی این مرکز درمانی را مساعدت کند.

 

  • گروه اخبار :
  • کد خبر : 322987
:
کلیدواژه ها
سارا حجازی
خبرنگار

سارا حجازی

تصاویر

Template settings