برنامه های فرهنگی و مناسبتی بیمارستان(1403)

از وقف تا تاسیس

بیمارستان فوق تخصصی شهید هاشمی نژاد در سال ۱۳۳۶ توسط مرحوم دریانی وقف شد و از سال ۱۳۶۴ به عنوان مرکز کشوری درمان بیماری های کلیوی به فعالیت خود ادامه داد.

این بیمارستان مرکزی آموزشی-پژوهشی و درمانی بوده و تحت نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و از جمله بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران است. انجام خدمات فوق تخصصی در زمینه های اورولوژی، نفرولوژی، پیوندکلیه و جراحی عروق و... در این بیمارستان ارائه می شود.

در  سال ۱۳۸۱ زمانی که مرکز شهید هاشمی نژاد در حال رکود کامل قرار گرفته بود و در آستانه تعطیلی به سر می برد. با تغییر ریاست، تلاش برای حیات دوباره سازمان آغاز گشت. اکنون پس از سال ها و پشت سر گذاشتن فراز و نشیب های بی شمار، در جایگاهی قرار گرفته ایم که به عنوان یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات درمانی در کشور و منطقه شناخته شده ایم و طی چندین سال گذشته در بین بیمارستان های کشور بالاترین رتبه را در ارزیابی ها کسب نموده ایم.

 

برنامه ریزی استراتژیک، بهره گیری از الگوها و روش های نوین مدیریتی، استفاده از خرد جمعی، اتکاء به دانش و توان کارکنان و کشف ظرفیت های ناشناخته آنان، از جمله راهکارهایی بود که در شیوه مدیریت جدید این مرکز اعمال شد و با جلب مشارکت مردم اقدامات اصلاحی در 3 محور اصلی شامل:1) بازسازی فضای فیزیکی 2) توسعه منابع انسانی 3) بهره گیری از الگوهای نوین مدیریتی، به بار نشست و باعث ارتقاء کمی و کیفی خدمات در این مرکز و در نهایت افزایش سطح رضایتمندی بیماران شد.

 

پیام رئیس جمهور

« کار دقیق، زیبا و موثر جمعی از متخصصین متعهد را دیدم و خدا را سپاس گفتم. وقتی که همت، هنر و تعهد ادغام می شود خدمات ارزشمندی به مردم عزیز و پیشرفت کشور انجام می گردد. صمیمانه از ابتکار عمل و دلسوزی های مدیران، پزشکان، طراحان، ناظران، پیمانکاران، کادر پرستاری و پزشکی، خیرین و همه علاقه مندان سپاسگذارم و از خداوند بزرگ دوام توفیق آنان را خواستارم. » رئیس جمهور

 

 

Template settings